• Zajęcia dodatkowe

        •  

          Zajęcia dodatkowe dzielimy na bloki:

          1. Zajęcia rozwijające zainteresowania – koła, warsztaty, kluby KMO oraz fakultety (od 4 klasy). Ich głównym celem jest poszukiwanie i rozwijanie zainteresowań uczniów w różnych dziedzinach, sensowne spędzanie czasu w szkole, kształcenie umiejętności współpracy w grupie.

          2. Zajęcia wyrównawcze – realizowane od 4 klasy z wiodących przedmiotów. Głównym celem jest wsparcie uczniów w przezwyciężaniu trudności w przyswojeniu i opanowaniu treści programowych oraz stworzenie możliwości poprawy oceny z sprawdzianów. Zajęcia mają charakter indywidualnych konsultacji lub pracy nad konkretnym zagadnieniem w kilkuosobowych grupach uczniów.

          3. Zajęcia terapii pedagogicznej – na które uczęszczają uczniowie posiadający opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

          Udział w zajęciach dodatkowych nie podlega ocenianiu. Rodzice mogą uzyskać informacje na temat funkcjonowania dziecka w trakcie rozmowy indywidualnej z nauczycielem prowadzącym dane zajęcia w czasie comiesięcznych spotkań z rodzicami.

          Szczegółowe informacje na temat oferty i zasad uczestnictwa są przekazywane uczniom i rodzicom w drugiej połowie września i są ustalane w planie lekcji.

          Zajęcia wyrównawcze i zajęcia terapii pedagogicznej  są priorytetowe. Zwolnienie z tych zajęć może nastąpić jedynie na podstawie oświadczenia rodziców.

           

          ZAJĘCIA DODATKOWE DLA KLAS 1-3

           

          1. KOŁO PLASTYCZNE

          kl. 1                      środa                                   godz. 14.55-15.40

          kl. 2                      środa                                   godz. 15.45-16.30

          kl. 3a i 3b            piątek                                  godz. 14.55-15.40

          1. KOŁO LOGICZNEGO MYŚLENIA

          kl. 2                      piątek                                  godz. 14.55-15.40

          kl. 3a i 3b            czwartek                             godz. 14.55-15.40

          1. KLUB MŁODEGO ODKRYWCY – koło przyrodnicze

          kl. 1                      czwartek                            godz. 14.55-15.40

          kl. 2                      środa                                  godz. 14.55-15.40

          kl. 3a i 3b            poniedziałek                      godz. 14.55-15.40

          1. PORANEK Z KSIĄŻKĄ

          kl. 1-3                   wtorek                                godz. 8.05-8.50

          1. KOŁO SPORTOWE  

          kl. 1                      poniedziałek                      godz. 14.55-15.40 – gry i zabawy sportowe

          kl. 2                      piątek                                  godz.15.45-16.30  – gry i zabawy sportowe

          kl. 3a i 3b            czwartek                             godz. 15.45-16.30  – gry i zabawy sportowe

          1. SZACHY

          kl. 1                      poniedziałek                      godz. 14.00-14.45

          kl. 2                      poniedziałek                      godz. 14.55 -15.40         

          kl. 3a i 3b            poniedziałek                       godz. 15.45-16.30

          kl. 1-3                  czwartek                             godz. 8.05-8.50 – rozgrywki szachowe

          1. DAJĘ SŁOWO – koło językowe

          kl. 2                      czwartek                             godz. 14.55-15.40

          1. WARSZTATY TEATRALNE

                      kl. 3a                    środa                                  godz. 14.55-15.40

                      kl. 3b                    poniedziałek                      godz. 14.00-14.45

          1. KOŁO TANECZNE

          kl. 3a i 3b             środa                                  godz. 15.45-16.30

           

           

          FAKULTETY I ZAJĘCIA DODATKOWE DLA KLAS 4-8

           

          1. FAKULTET HISTORYCZNY

          kl. 5-6                   środa                                   godz. 8.05-8.55 – „Z historią za pan brat”

          1. FAKULTET MATEMATYCZNY

          kl. 4                      poniedziałek                      godz. 14.00-14.45

          kl. 5                      poniedziałek                      godz. 14.00-14.45

          kl. 6                      poniedziałek                      godz. 14.55-15.40

          kl. 7                      czwartek                            godz. 14.55-15.40

          1. WARSZTATY PLASTYCZNE

          kl. 4                      czwartek                            godz. 15.45-16.30

          kl. 5                      piątek                                 godz. 14.00-14.45

          kl. 6                      czwartek                            godz. 14.45-15.40

          kl. 7                      piątek                                 godz. 15.45-16.30

          1. KOŁO SPORTOWE

                   kl. 4-5                   poniedziałek                      godz. 15.45-16.30 – gry zespołowe

                   kl. 5-6                   piątek                                  godz. 14.45-15.40 – siatkówka

          1. KOŁO GIER PLANSZOWYCH

          kl. 4                      poniedziałek                      godz. 14.55-15.40                         

          kl. 5                      czwartek                             godz. 14.55-15.40          

          kl. 6                      poniedziałek                       godz. 15.45-16.30

          1. FAKULTET POLONISTYCZNY

          kl. 4                      wtorek                                godz. 8.05-8.50

          kl. 5-6                   poniedziałek                      godz. 8.05-8.50 – twórcze pisanie

          1. KONKURSY JĘZ. ANGIELSKIEGO – przygotowanie do konkusów

          kl. 8a i 8b            poniedziałek                      godz. 15.45-16.30

          1. WARSZTATY SZYDEŁKOWE

          kl. 4                      poniedziałek                      godz. 8.05-8.50

          1. ROZGRYWKI SZACHOWE

          kl. 4                      środa                                  godz. 8.05-8.50

          1. WARSZTATY TEATRALNE

          kl. 4                    piątek                                 godz. 14.00-15.45

      • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 16 STO w Warszawie
      • sekretariat@szkola16sto.pl
      • (22) 625-15-12
      • al. Solidarności 113 c 00-140 Warszawa Poland
      • https://sites.google.com/site/bipsp16sto/
      • Strona korzysta z plików cookies w celach realizacji swoich usług zgodnie z polityką cookies. Warunki dostępu i przechowywania plików mogą określić państwo w swojej przeglądarce.
      • Wszystkie grafiki wykorzystane na stronie są autorstwa naszych uczniów, powstały w trakcie warsztatów plastycznych.