• Zajęcia dodatkowe

        •  

          Zajęcia dodatkowe dzielimy na bloki:

          1. Zajęcia rozwijające zainteresowania – koła, warsztaty, kluby KMO oraz fakultety (od 4 klasy). Ich głównym celem jest poszukiwanie i rozwijanie zainteresowań uczniów w różnych dziedzinach, sensowne spędzanie czasu w szkole, kształcenie umiejętności współpracy w grupie.

          2. Zajęcia wyrównawcze – realizowane od 4 klasy z wiodących przedmiotów. Głównym celem jest wsparcie uczniów w przezwyciężaniu trudności w przyswojeniu i opanowaniu treści programowych oraz stworzenie możliwości poprawy oceny z sprawdzianów. Zajęcia mają charakter indywidualnych konsultacji lub pracy nad konkretnym zagadnieniem w kilkuosobowych grupach uczniów.

          3. Zajęcia terapii pedagogicznej – na które uczęszczają uczniowie posiadający opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

          Udział w zajęciach dodatkowych nie podlega ocenianiu. Rodzice mogą uzyskać informacje na temat funkcjonowania dziecka w trakcie rozmowy indywidualnej z nauczycielem prowadzącym dane zajęcia w czasie comiesięcznych spotkań z rodzicami.

          Szczegółowe informacje na temat oferty i zasad uczestnictwa są przekazywane uczniom i rodzicom w drugiej połowie września i są ustalane w planie lekcji.

          Zajęcia wyrównawcze i zajęcia terapii pedagogicznej  są priorytetowe. Zwolnienie z tych zajęć może nastąpić jedynie na podstawie oświadczenia rodziców.

           


          ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA W ROKU 2021/22 DLA KLAS 1-3


          KOŁO PLASTYCZNE

          kl. 1 – środa, godz. 14.55-15.40

          kl. 2a – środa, godz. 15.45-16.30

          kl. 2b – piątek, godz. 14.55-15.40

          kl. 3 – czwartek, godz. 14.55-15.40

           

          KOŁO LOGICZNEGO MYŚLENIA

          kl. 1 –piątek, godz. 14.55-15.40

          kl. 2a – czwartek, godz. 14.55-15.40

          kl. 2b – poniedziałek, godz. 14.55-15.40

          kl. 3 – poniedziałek, godz. 15.45-16.30

           

          KLUB MŁODEGO ODKRYWCY – koło przyrodnicze

          kl. 1 – czwartek, godz. 14.55-15.40

          kl. 2a – piątek, godz. 14.55-15.40

          kl. 2b – czwartek, godz. 15.45-16.30

          kl. 3 – środa, godz. 14.55-15.40

           

          PORANEK Z KSIĄŻKĄ

          kl. 1-2 – piątek, godz. 8.05-8.50

           

          KOŁO SPORTOWE  

          kl. 1 – czwartek, godz. 15.45-16.30 – gry i zabawy sportowe

          kl. 2a,2b – piątek, godz.15.45-16.30 – gry i zabawy sportowe

          kl. 3-4 - piątek, godz. 14.55-15.40 – gry i zabawy sportowe

          kl. 3-4 - poniedziałek, godz. 14.55-16.30 – siatkówka

           

          SZACHY

          kl. 1 – poniedziałek, godz. 14.00-14.45

          kl. 2a – poniedziałek, godz. 14.55 -15.40              

          kl. 2b – poniedziałek, godz. 15.45-16.30

          kl. 3 – poniedziałek, godz. 8.05-8.50

           

          DAJĘ SŁOWO – koło językowe

          kl. 1 – poniedziałek, godz. 14.55-15.40

           

          KOŁO TANECZNE

          kl. 2a,2b – środa, godz.14.55-15.40

          kl. 3 – środa, godz. 15.45-16.30

           

          KOŁO MUZYCZNE

          kl. 2a – czwartek, godz. 15.45-16.30

          kl. 2b – czwartek, godz. 14.55-15.40

           

          WARSZTATY TEATRALNE

          kl. 3 – czwartek, godz. 15.45-16.30

           


          ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA W ROKU 2021/22 DLA KLAS 4-8


          FAKULTET HISTORYCZNY

          kl. 5-6poniedziałek, godz. 14.55-15.40

          kl. 7-8piątek, godz. 15.45-16.30

           

          FAKULTET MATEMATYCZNY

          kl. 4 - poniedziałek, godz. 14.00-14.45

          kl. 5 - poniedziałek, godz. 14.00-14.45

          kl. 6 - czwartek, godz. 14.55-15.40

          kl. 7a, 7b - poniedziałek, godz. 15.45-16.30

           

          WARSZTATY PLASTYCZNE

          kl. 4czwartek, godz. 15.45-16.30

          kl. 5piątek, godz. 15.45-16.30

          kl. 6piątek, godz. 14.00-14.45

           

          KOŁO SPORTOWE

          kl. 3-4 – poniedziałek, godz. 14.55-15.40 – siatkówka

          kl. 3-4 – piątek, godz. 14.55-15.40 – gry i zabawy sportowe

          kl. 5-6 – poniedziałek, godz. 15.45-16.30 – siatkówka

           

          KOŁO GIER PLANSZOWYCH

          kl. 4 – poniedziałek, godz. 15.45-16.30

          kl. 5 – czwartek, godz. 14.55-15.40

          kl. 6 – poniedziałek, godz. 14.55-15.40

          kl. 7a,7b – środa, godz. 14.55-15.40

           

          FAKULTET POLONISTYCZNY

          kl. 4 – środa, godz. 14.55-15.40 – twórcze pisanie

          kl. 5 – środa, godz. 8.05-8.50 – twórcze pisanie

          kl. 6 – wtorek, godz. 8.05-8.50 - twórcze pisanie

          kl. 7a, 7b – poniedziałek, godz. 15.45-16.30 – próby w kapciach, czyli wspólne czytanie scenariuszy teatralnych

           

          KONKURSY JĘZ. ANGIELSKIEGO - przygotowanie

          kl. 7a, 7b –środa, godz. 14.55-15.40

          kl. 8 – czwartek, godz. 15.45-16.30

           

          WARSZTATY SZYDEŁKOWE

          kl. 6 – czwartek, godz. 15.45- 16.30

           

          SZACHY

          kl. 4 – czwartek, godz. 8.05-8.50

           

          WARSZTATY TEATRALNE

          kl. 6 – piątek, godz. 14.55-15.40

           

           

           

      • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 16 STO w Warszawie
      • sekretariat@szkola16sto.pl
      • (22) 625-15-12
      • al. Solidarności 113 c 00-140 Warszawa Poland