• Biblioteka

    •  

     Szkolna biblioteka jest miejscem, gdzie nasi uczniowie nie tylko wypożyczają książki, ale również odrabiają lekcje, rysują, grają w gry planszowe, układają puzzle, rozwiązują zagadki i prowadzą ciekawe rozmowy. Raz w tygodniu przed lekcjami dzieci mogą posłuchać książek czytanych na głos przez nauczyciela. Już pierwszoklasiści potrafią wypełnić rewers, potwierdzając tym wypożyczenie książki i wiedzą, że wybrany tytuł można zarówno pożyczyć jak i oddać nawet pod nieobecność bibliotekarza. To bardzo wygodne!


     Biblioteka posiada ponad 3500 książek, a także czasopisma i własne prace uczniów. Książki są zgromadzone w trzech podstawowych działach: beletrystyka, książki popularnonaukowe oraz dział podręczny (encyklopedie, słowniki itp.). Nie brakuje komiksów i oczywiście - lektur. Księgozbiór jest regularnie uzupełniany o nowości czytelnicze, a także o tytuły, które zgłaszają sami uczniowie. Stale rozbudowywana jest sekcja przeznaczona dla nauczycieli i rodziców (psychologia, pedagogika, dydaktyka). Biblioteka korzysta też z darów, czyli książek ofiarowanych przez darczyńców. Warto podkreślić, że niektóre z bibliotecznych pozycji mają autografy i dedykacje specjalnie dla naszych uczniów!


     Wiemy, że książki czasem się gubią lub niszczą (choć rzadko kiedy robią to same). Nie jest to powodem, aby zrezygnować ze szkolnej wypożyczalni - sprawę należy wyjaśnić z bibliotekarzem, ustalić sposób zadośćuczynienia i dalej korzystać z bogactwa literatury.


     Od lat uznaniem cieszą się organizowane przez bibliotekę we współpracy ze świetlicą kiermasze Książki za złotówkę. W czasie tych wydarzeń można sprzedać, kupić lub wymienić używane książki.

                                
     Zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki!


     wtorek 13.00-16.00
     środa 13.00-16.30
     czwartek 12.30-16.30
     piątek 9.00-12.00

      

                                                                       

      

   • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 16 STO w Warszawie
   • sekretariat@szkola16sto.pl
   • (22) 625-15-12
   • al. Solidarności 113 c 00-140 Warszawa Poland