• 1%

• Zostań Darczyńcą „16”

Wpłać 1% swojego podatku na rzecz Samodzielnego Koła Terenowego nr 26 STO

które prowadzi Społeczną Szkołę Podstawową nr 16 STO

Jak co roku zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wsparcie naszej szkoły 1%.

Całość kwoty jest przeznaczana na poprawę warunków nauki i pracy uczniów i nauczycieli 16.

Środki zebrane w ostatnich latach pozwoliły m.in. na generalną modernizację pracowni przyrodniczej, zakup pomocy dydaktycznych, mebli – w tym nowoczesnych, komfortowych krzeseł dla dzieci – oraz sfinansowanie udziału uczniów w egzaminach zewnętrznych MOVERS i PET.

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli nasze starania o tworzenie nowoczesnej, dobrze wyposażonej szkoły.

Samodzielne Koło Terenowe nr 26 STO ma status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Oznacza to, że zgodnie z Ustawą z dn. 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, podatnik może przeznaczyć 1% swojego podatku z rozliczenia rocznego na potrzeby szkoły.

Jak to zrobić?

W każdym formularzu znajduje się część zawierająca „wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”. W zeznaniu podatkowym należy podać numer wpisu do KRS wybranej OPP oraz wysokość kwoty na jej rzecz.

Nie trzeba przytaczać pełnej nazwy organizacji, w rubrykach należy wpisać:

Numer KRS – 0000060329

Wnioskowana kwota – 1%

Od maja lokalne urzędy skarbowe będą przekazywać wnioskowane kwoty na rzecz Koła.

Wspierajmy szkołę i dobrą edukację!

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice z „16”