• Regulamin biblioteki

1. Ze zbiorów biblioteki korzystają uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły oraz rodzice.
          2. W bibliotece pamiętamy o kulturalnym i cichym zachowaniu się, aby nie przeszkadzać innym osobom..
          3. Jednorazowo wypożyczamy maksymalnie trzy książki na okres dwóch tygodni.
          • po upływie dwóch tygodni możemy poprosić nauczyciela pełniącego dyżur o przedłużenie terminu oddania książek,
          • czytelnicy oddający wypożyczone książki w regulaminowym terminie mogą mieć zwiększony limit książek do wypożyczania,
          • czytelnicy przetrzymujący wypożyczone książki mogą być pozbawieni, na okres 2 tygodni, przyjemności korzystania z biblioteki.
          1. Uczniowie przygotowujący się do konkursów, olimpiad mają prawo do wypożyczenia jednorazowo czterech książek..
          2. Książki w bibliotece są naszą wspólną własnością. Należy chronić je przed zgubieniem lub zniszczeniem.
            • czytelnicy, którzy zniszczyli lub zgubili wypożyczone książki, będą proszeni o ich odkupienie (jeśli dany tytuł nie będzie dostępny, nauczyciel dyżurujący zaproponuje inny) lub o wpłacenie równowartości ich wartości do kasy szkoły.
          3. Z księgozbioru podręcznego korzystamy tylko na miejscu.
          4. W bibliotece nie jemy i nie pijemy.
          5. Możemy poinformować nauczyciela pełniącego dyżur o książkach, których nie ma w bibliotece, a które są warte przeczytania.
          6. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego oddajemy wszystkie  wypożyczone książki.